Leczy objawy wyprysku i podrażnień skóry

Wylecz skórę, stosując piankę i / lub krem regenerujący Dexem o udowodnionej skuteczności.

Co to jest wyprysk?


Wyprysk jest ogólnym pojęciem stosowanym w odniesieniu do wielu schorzeń związanych z zapaleniem skóry. Wyprysk jest schorzeniem o wielu postaciach i indywidualnym charakterze, które może wystąpić u każdego niezależnie od wieku. Najczęściej jednak występuje  u dzieci i niemowląt. W 50% przypadków ustępuje samoczynnie do 5. roku życia, w pozostałych 50% wyprysk może nawracać przez całe życie. 

Atopowe zapalenie skóry (AZS) - najbardziej znana odmiana wyprysku objawia się suchością i swędzeniem skóry. Jest  chorobą niezakaźną, która często związana jest  z alergią  na m.in. żywność i alergeny wziewne. Poza AZS istnieje wiele innych rodzajów wyprysku, np. wyprysk kontaktowy wywoływany przez mydło lub perfumy czy wysypka, która może wystąpić np. po zetknięciu z trującym bluszczem. Do bardzo częstych odmian wyprysku należy łojotokowe zapalenie skóry potocznie zwane łupieżem oraz pieluszkowe zapalenie skóry.


Wyprysk może wystąpić na dowolnym obszarze skóry z różnym nasileniem - od łagodnego swędzenia do płatów zgrubiałej, opuchniętej skóry. Częste drapanie może doprowadzić do uszkodzenia skóry, umożliwiając w ten sposób wniknięcie bakterii i w konsekwencji - zakażenie.


Miejsce wystąpienia wyprysku zależy od wieku. U małych dzieci często występuje na twarzy, tułowiu i kończynach. U starszych dzieci obserwuje się zwykle podrażnienia skóry nadgarstka, wewnętrznej strony łokci, pod kolanami i nad kostkami. Problemy skórne kolan, łokci, szyi, głowy i pośladków mogą utrzymywać się w wieku dorosłym.


Wyprysk jest uciążliwym schorzeniem, jednak nie jest niebezpieczny ani nie stanowi zagrożenia dla życia. Schorzenie to  może mieć podłoże genetyczne i w związku z tym może być dziedziczne.


W przypadku wystąpienia egzemy i podrażnienia skóry należy zastosować preparat Dexem krem i / lub Dexem piankę do leczenia wyprysku.